Malé i velké, měnící lokalitu, zatím bez podpory infrastruktury..

Developerské projekty v okolí


Develoerské projekty v oblasti Hřebenka, Palata, Okrouhlík se zatím omezují na jednotlivé bytové domy, které se postupně začleňují a nahrazují charkteristickou vilovou zástavbu počátku 20.století.

Za nás bohužel s nedostatečným respektem k zachování výškových standardů a původní zastavěnosti území. Zároveň vázne územní plánování a zabezpečování odpovídající infrastruktury v oblasti (školy, obchody, cvičební prostory, knihovna.)

Co bychom si přáli? Územní plánování respektující zájem občanů, nových i stávajících residentů. Vést developery k utváření nebytových prostor v přízemí vhodných domů.

Plánována a memorandem podpořena je aktuálně výstavba rozsáhlejšího bytového komplexu v oblasti východní Klamovky, tzv Vilapark Klamovka. Uvítali bychom proto podporu městské části a  Metrostavu a vytvoření nebytových prostor v přízemí budovy A1 Vilaparku Klamovka (zde považujeme za vhodné umístění knihovny a kavárny, případně relaxačního centra).

Pro přehled uvádíme developerské projekty v lokalitě, jejich výčet však jistě není úplný, uvítáme podněty k jejich rozšíření:

Klamovka Rezidence Vrchlického (73bytů postaveno), Prachnerova (118 bytů postaveno), U Okrouhlíku (33 bytů postaveno), Klamovka Gardens( 116 bytů již se staví), Božínka (28 bytůdostavuje se), Vilapark Klamovka (150 bytů, bude se stavět), Rezidence Podbělohorská (11bytů postaveno), Vila Hřebenka (ul.Podbělohorská, 10 bytů postaveno), Perníkářka (10 bytů, postaveno), otázkou je výstavba v oblasti Turbová a Skalka 33

Celkem tedy v lokalitě nově přibude cca 700 bytů z toho,300 stojí

Lokalita Grafická Residence Sacre Couar2 85 bytů, Erbenova 20 bytů, Neugraff 177 bytů, Holečkova53 21 bytů, Rezidence Palata Holečkova48 32 bytů

Cca 300 bytů se prodává