Obchod a kavárna, knihovna

29.09.2019

V lokalitě chybí kavárna, cukrárna, menší obchod s potravinami, případně knihovna..

V roce 2017 i 2018 jsme vznášeli dotaz na výboru pro územní rozvoj. Paní Hamanová nám opakovaně vysvětlovala, že veškerá infrastruktura patří pouze na Plzeňskou.

Vážení zastupitelé, zohledněte prosím zájmy nás občanů, provozovat budeme rádi, ale zatím není kde, některé provozovny na zahradu nepatří a nově vznikající bytové domy mají i v přízemí bytové jednotky....

Uvítáme mimo jiné Vaši podporu a zřízení nebytových prostor v přízemí budovy A1 Vilaparku Klamovka, prostor bude vhodný k provozování kavárny, knihovny i relaxačního centra, je v blízkosti školy i parku. Zahradní restaurace Klamovka nedostačuje stávající návštěvnosti, která se v souvislosti s výstavbou bude navyšovat.

S rozvahou a ku prospěchu lokalitě lze dle našeho názoru koncipovat výstavbu na pozemcích bývalého domu Pod Lipkami 12. Malý obchod v přízemí v dochozí vzdálenosti, v centru lokality, v blízkosti školy i dětského hřiště i zdravotního střediska by potěšil. Dříve posiloval místní infrastrukturu objekt Na Hřebenkách 122, dnes pouze bytový dům.